Ogłoszenie

Pani pyta dzieci w szkole: - Ktore z was kibicuje Arce Gdynia? Wszystkie dzieci podnosza raczki tylko nie Jasio. - A ty, Jasiu czemu nie podnosisz? - pyta pani. - Bo ja kibicuje Lechii Gdańsk! - odpowiada rezolutnie Jasio. - Ale dlaczego? - pyta pani. - Bo tata kibicuje Lechii, mama, starszy brat... To i ja kibicuje Lechii mowi Jasio. - Ale Jasiu, popatrz, nie zawsze trzeba brac przyklad z rodzicow. Np. jakby tak twoj tata byl alkoholikiem, mama prostytutka a brat pedalem. Co wtedy bys zrobil? - pyta pani. - To wtedy bym kibicowal Arce..... - odpowiada Jasio.

#1 2007-08-24 19:50:45

Nawrok

Administrator

4177480
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-08-21
Posty: 64
Punktów :   

Próby Księżycowe

PRÓBY KSIĘŻYCOWE (MOONMAKING)

1. Co to takiego?
Próby księżycowe (moonmaking) polegają na umówionym wcześniej ataku, który ma na celu utworzenie pola zniszczeń na tyle dużego, aby mógł powstać księżyc.

2. Z kim mogę się tak umówić?
Próbę księżycową możesz przeprowadzić z każdym graczem. Najczęściej jednak próby takie występują między członkami jednego sojuszu. Na niektórych uniwersach są też gracze (czasem całe sojusze), którzy wyspecjalizowali się w przeprowadzaniu takich prób.

3. Kto musi stracić flotę?
Nie ma tutaj ustalonej reguły, tak więc to gracze ustalają między sobą przebieg próby. W najczęstszym przypadku jeden z graczy atakuje planetę drugiego, na której obrona jest na tyle silna aby pokonać flotę agresora.
Innym wariantem jest walka flot agresora i obrońcy, generująca duże pole zniszczeń.

4. Kto zbiera szczątki po flocie?
Szczątki zbiera właściciel zniszczonej floty. Jeśli straty ponieśli obydwaj gracze, wtedy dzielą się szczątkami proporcjonalnie do strat.
Atakujący może pożyczyć recyklery od obrońcy wysyłając zgłoszenie o pożyczce do GO.

5. Chcemy zrobić sobie nawzajem próby na taki sam procent. Czy każdy z nas musi lecieć recyklerami za swoją flotą, czy też możemy zebrać szczątki po flocie przeciwnika?
W przypadku gdy próby odbywają się na taki sam procent (floty są identyczne) i odstęp pomiędzy nimi nie przekracza 24h można zebrać szczątki po flocie przeciwnika zamiast swojej. Próbę taką należy zgłosić do GO.

6. Czy mogę wysłać do gracza A surowce na zbudowanie floty, którą mnie zaatakuje? Czy mogę w takim przypadku zebrać złom po jego flocie?
Możesz wysłać surowce do gracza A tyko wtedy, gdy ma on mniej punktów od Ciebie, ale wtedy to on musi zebrać szczątki po flocie.

7. Czy próbę księżycową trzeba zgłaszać GO?
Zgłosić należy próbę opisaną w pytaniu 5 lub próbę, w której występuje wypożyczenie recyklerów.

8. Jak zwiększyć szanse na powstanie księżyca w czasie próby?
Szanse można zwiększyć tylko i wyłącznie zwiększając liczbę statków, które ulegną zniszczeniu (do liczby potrzebnej na uzyskanie 20%).
Szansa na powstanie księżyca nie zależy od rodzaju niszczonych statków ani żadnych zachowań, takich jak np. wylogowanie się przed próbą czy wystąpienie z sojuszu.
Większą szansę daje mniejsza liczba prób na duży procent niż dużo prób na mały (np. jedna próba 20% to większa szansa niż 2x10%)

9. Jakie statki są najlepsze do próby księżycowej?
Pod względem kosztów najlepsze są lekkie myśliwce, jednak wymagają silniejszej obrony na ich zniszczenie. Z tego powodu w próbach księżycowych często biorą też udział transportowce i sondy szpiegowskie.


http://img66.imageshack.us/img66/8468/wrclogolargepi0.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/4668/colinpx8.jpg


Shot at 2007-07-19

Offline

 

#2 2007-08-24 21:39:05

monseigneur

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-21
Posty: 47
Punktów :   

Re: Próby Księżycowe

co do pkt.4 to zawsze mozna udawac "glupa"-jezeli gracz A traci flote na graczu B to wystarczy napisac wiadomosc ze konczy sie z gra lub ze zrobilismy blad w obliczeniach na speedsimie i szczatki moze zebrac gracz B...przy graczach naszej klasy zawsze to poskutkuje:)no chyba ze Gosi za bardzo wczuja sie w role-choc historia na U27 zna wiele bardzo wiele przypadkow gdzie przymykano na to oko:)

No to taka mala rada z mojej strony jak obejsc przepisy...zareczam ze konta z TOP robly nie takie przekrety...ehehe do celu po trupach:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi